Skip to main content

Flyfnx

FENIX HAVACILIK ONAYLI EĞİTİM ORGANİZASYONU

FENIX Havacılık uzun yıllar sivil ve askeri havacılıkta hizmet etmiş akademisyenler tarafından kurulmuş, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden tarafından Onaylanmış bir Uçuş Eğitim Organizasyonudur.

Sektörde çok tecrübeli Uçuş Öğretmenleri ve Akademik Teorik Bilgi Öğretmenleri kadrosu ile mezunlarına mevcut standartların üzerinde Türkçe ve İngilizce eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Çok kısa süre içerisinde Havayollarında tecrübeli kaptan pilotlar uçuş öğretmeni olarak FENIX ailesine katılacaklardır. 

FENIX Türkiye'nin en genç uçak filosuna sahip olup Aquila uçakları ile PPL uçuş eğitimlerine devam etmektedir. Çok kısa süre içerisinde Alet Uçuş Yetkisi (IR), Ticari Pilot Lisansı(CPL) ve Çok Motor (ME) yetkilerine sahip olarak tüm eğitimleri öğrencilerine sunacaktır. 

Uçuş Eğitimlerinde halihazırda ana meydan olarak Bursa Yenişehir meydanı kullanılmakta olup, yine bakım faaliyetleri Bursa Yenişehir meydanında yapılmaktadır.

Bursa Yenişehir'de bulunan çok modern hangarı ile uçuş emniyetini ön planda tutarak uçuş faaliyetlerine devam etmektedir.

Teorik Bilgi Eğitimlerini Kurtköy/İstanbul'da bulunan tesislerinde sahibi olduğu FENIXLMS üzerinden %100 online olarak  vermekte ve sahip olduğu bu sistem sayesinde öğrencilerine teorik anlamda tüm eğitim yardımcı malzemelerini sunmaktadır. Ayrıca sınıf eğitimi imkan ve kabiliyetine sahiptir.

Teorik Bilgi Öğretmen Kursu ve Uçuş Öğretmen Kursları da FENIX'in sunduğu eğitimler arasındadır. 

Mezunlarına sunduğu mevcut eğitimlerin haricinde, Level-4 sınavı, Simulatör assesment, CRM hazırlık ve işe giriş usulleri kapsamında eğitimlerini sunmaktadır.

Pilotluk ve havacılık konularında FENIX daima yanınızda olmaktan ve sizi desteklemekten mutluluk duyacaktır...  

İletişim Bilgisi

AddressYelken Plaza 4 ve 6. Katlar Ankara Cd. No:289 / 21, 34912 Kurtköy Pendik – İstanbul – Türkiye
E-Mailinfo@flyfnx.com
Telephone+90 216 706 08 37

Mesaj Gönderin